Już od kilku lat seminarzyści Zgromadzenia Misji spędzają ferie zimowe w Zakopanem. Parafia przy Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik co roku wraz ze szkołą organizuje w czasie ferii półkolonię dla dzieci. Jest to doskonała okazja, by kandydaci do kapłaństwa sprawdzili się jako opiekunowie. Nowicjusze zostali więc zaangażowani do pomocy w zimowisku przez ks. prob. Jerzego Grzyba i katechetę ks. Jacka Hareńczyka. Mieli oni możliwość poznania dzieci, których w szczytowym momencie było pięćdziesięcioro. Każdego dnia uczniowie korzystali z uroków zimy, poświęcając czas na nowe aktywności. Pierwszego dnia spędzali czas na stoku- ucząc się i doskonaląc jazdę na nartach i snowboardzie. We wtorek wybrali się do kina i odwiedzili oddział Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na kolejne dni przewidziane było lodowisko oraz aquapark. W ostatni dzień udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu.

Pomimo wykorzystywania przedpołudnia na naukę i zabawę z zakopiańską młodzieżą, młodzi misjonarze w zimowej stolicy Polski mogli również poświęcić czas na integrację wspólnotową. Mieli okazję do  popołudniowego szusowania na stoku,  odwiedzenia Tatrzańskiej Świątyni Lodowej i lodowych rzeźb w Starym Smokowcu oraz chodzenia po wodzie- zamarzniętym Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. Wieczorami doszukiwali się biblijnych powiązań w znakomitej filmowej trylogii – Władca Pierścieni. Końcem tygodnia seminarzyści uczestniczyli w kursie wychowawcy kolonijnego, który zakończył się w sobotę kilkunastokilometrowym spacerem po mieście śladami wybitnego polskiego narciarza Stanisława Marusarza. W czasie wypoczynku, nie zapomnieli oni również o najważniejszym- modlitwie i codziennej Eucharystii.

Po niezwykle intensywnym i pełnym nowych doświadczeń tygodniu seminarzyści powrócili na Stradom, by rozpocząć II semestr zajęć w Seminarium Internum.