Ferie Seminarium Internum 2017

Już od kilku lat seminarzyści Zgromadzenia Misji spędzają ferie zimowe w Zakopanem. Parafia przy Sanktuarium..

Więcej...

Ferie Seminarium Internum 2017

Już od kilku lat seminarzyści Zgromadzenia Misji spędzają ferie zimowe w Zakopanem. Parafia przy Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik co roku wraz ze szkołą organizuje w czasie ferii półkolonię dla dzieci. Jest to doskonała okazja, by kandydaci do kapłaństwa sprawdzili się jako opiekunowie. Nowicjusze zostali więc zaangażowani do pomocy w zimowisku przez ks. prob. Jerzego Grzyba i katechetę ks. Jacka Hareńczyka. Mieli oni możliwość poznania dzieci, których w szczytowym momencie było pięćdziesięcioro. Każdego dnia uczniowie korzystali z uroków zimy, poświęcając czas na nowe aktywności. Pierwszego dnia spędzali czas na stoku- ucząc się i doskonaląc jazdę na nartach i snowboardzie. We wtorek wybrali się do kina i odwiedzili oddział Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na kolejne dni przewidziane było lodowisko oraz aquapark. W ostatni dzień udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu.

Pomimo wykorzystywania przedpołudnia na naukę i zabawę z zakopiańską młodzieżą, młodzi misjonarze w zimowej stolicy Polski mogli również poświęcić czas na integrację wspólnotową. Mieli okazję do  popołudniowego szusowania na stoku,  odwiedzenia Tatrzańskiej Świątyni Lodowej i lodowych rzeźb w Starym Smokowcu oraz chodzenia po wodzie- zamarzniętym Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. Wieczorami doszukiwali się biblijnych powiązań w znakomitej filmowej trylogii – Władca Pierścieni. Końcem tygodnia seminarzyści uczestniczyli w kursie wychowawcy kolonijnego, który zakończył się w sobotę kilkunastokilometrowym spacerem po mieście śladami wybitnego polskiego narciarza Stanisława Marusarza. W czasie wypoczynku, nie zapomnieli oni również o najważniejszym- modlitwie i codziennej Eucharystii.

Po niezwykle intensywnym i pełnym nowych doświadczeń tygodniu seminarzyści powrócili na Stradom, by rozpocząć II semestr zajęć w Seminarium Internum.

8 grudnia „Dzień Powołania”

8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele seminaryjnym na koncelebrowanej Mszy..

Więcej...

8 grudnia „Dzień Powołania”

8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele seminaryjnym na koncelebrowanej Mszy św. o godz. 11:00 której przewodniczył Ks. Wizytator Kryspin Banko CM oraz wizytatorzy z prowincji Słowackiej ks. Jaroslav Jaššo CM i wiceprowincji Cyryla i Metodego ks. Jan Trzop CM, kandydaci do Zgromadzenia Księży Misjonarzy z trzech prowincji przeżywali swój dzień powołania, przez który deklarują swoją wolę poświęcenia się pracy w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy dla zbawienia ubogich.

Witamy na stronie Seminarium Internum

Tradycja formowania duchownych w Domu Stradomskim w Krakowie sięga końca XVII wieku. Dzięki fundacji ks…

Więcej...

Witamy na stronie Seminarium Internum

Tradycja formowania duchownych w Domu Stradomskim w Krakowie sięga końca XVII wieku. Dzięki fundacji ks. bpa Konstantego Szaniawskiego 28 maja 1732 r. Księża Misjonarze otworzyli seminarium duchowne, w którym pod ich zarządem studiowali klerycy z diecezji krakowskiej i klerycy misjonarcy. Obecnie w Domu Stradomskim mieści się Seminarium Internum i Seminarium Wyższe. Seminarium Internum jest czasem w którym kandydaci rozpoczynają życie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy. Ważnym celem Seminarium Internum jest głębsze poznanie Bożego powołania, a także doświadczenie sposobu życia Zgromadzenia i kształtowanie własnej osobowości w oparciu o wskazania św. Wincentego a Paulo. Seminarium Internum trwa 12 miesięcy. W tym okresie seminarzyści przygotowują się do wypełnienia posłannictwa zgromadzenia. W przyszłości jako księża lub bracia będą służyć Panu Bogu w duchu świętego Wincentego a Paulo.